Kątowniki ochronne - jakie wybrać?

Kątowniki ochronne – jakie wybrać?

Zabezpieczanie towarów i ładunków przygotowywanych do wysyłki jest niezwykle ważne. W tym celu stosuje się specjalne akcesoria pozwalające zachować przesyłkę w stanie nienaruszonym. Wśród nich znajdują się kątowniki ochronne, odpowiedzialne za osłanianie krawędzi, szczególnie narażonych na uszkodzenia typu mechanicznego. W naszym krótkim wprowadzeniu w temat kątowników ochronnych przedstawiamy ich różne dostępne rodzaje oraz podpowiadamy – jakie korzyści wiążą się z ich zastosowaniem oraz kiedy warto sięgać po konkretne modele kątowników.

Zastosowanie kątowników ochronnych

Kątowniki to akcesoria ochronne wykorzystywane w ładunkach różnych rozmiarów. Szczególnie popularne są w transporcie mebli, sprzętu komputerowego, sprzętów AGD, dzieł sztuki oraz urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Kątowniki ochronne stosuje się także wtedy, gdy zależy nam na uniknięciu potencjalnych strat materialnych, a przewożona przesyłka ma dużą wartość.

W czasie transportu, kątowniki stabilizują przesyłkę, amortyzując oddziałujące na nią siły. Dzięki temu mamy gwarancję, że dotrze na miejsce w stanie nienaruszonym, bez wgnieceń i deformacji. Kątowniki ochronne stosuje się także w czasie składowania towarów w magazynach, szczególnie tych o dużej rotacji asortymentu. Ponadto kątowniki przeciwdziałają przemieszczaniu się ładunku już po jego zapakowaniu, utrzymując go w niezmienionej pozycji.

Rodzaje kątowników ochronnych

Wszystkie dostępne kątowniki ochronne są projektowane w sposób mający zagwarantować jak największą ochronę krawędzi, kątów, narożników oraz innych miejsc narażonych na uszkodzenie. Znajdziemy rozmaite wersje o odmiennych rozmiarach, kształcie, sposobie wykończenia oraz materiałach użytych w czasie produkcji. Ten ostatni parametr ma szczególnie znaczenie, dlatego w trakcie zakupów warto przyjrzeć się kilku oferowanych opcjom.

Znajdziemy przede wszystkim kątowniki tekturowe, łatwo dostępne oraz tanie. Są dedykowane do zabezpieczania różnego typu przesyłek i ładunków o przeciętnej wadze i gabarytach.

Kątowniki gumowe są dedykowane do zastosowania w ładunkach większych ciężarów, w których liczy się sprawne przenoszenie wywieranych obciążeń.

Kątowniki plastikowe również są wybierane, głównie z powodu ich odporności na rozmaite szkodliwe oddziaływania, w tym wilgoć.

Obok nich znajdziemy także kątowniki metalowe, w największym stopniu odporne na oddziaływania fizyczne i nacisk sił.

Ponadto warto wymienić kątowniki piankowe, wykorzystywane przede wszystkim w stabilizacji i osłanianiu luster, drogich mebli i dzieł sztuki.

Wybierając konkretny typ kątownika warto uwzględnić zarówno wymagania stawiane przez ładunek, jak i oddziaływanie czynników szkodliwych, na które będzie on wystawiony. Warto też dobrać kątownik pod kątem jego rozmiaru oraz dobrze zaplanować ilość potrzebnych akcesoriów. Im większy będzie dany ładunek, tym więcej punktów będzie wymagało zabezpieczenia za pomocą kątowników ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *