Czym jest tektura o strukturze plastra miodu?

Czym jest tektura o strukturze plastra miodu?

Czym jest tektura o strukturze plastra miodu?

Istnieją takie typy tektury, których wytrzymałość i sztywność można porównać do drewnianego bloku. Wystarczy wybrać dobrej jakości tekturę i ukształtować ją w odpowiedni sposób. Jedną z form, która świetnie sprawdza się w różnych branżach i wyróżnia wysoką wytrzymałością, jest tektura o strukturze plastra miodu. Coraz częściej takie rozwiązanie wykorzystywane jest między innymi jako wypełnienie drzwi, a także przy produkcji mebli, opakowań czy ścianek działowych. Czym charakteryzuje się tektura o strukturze plastra miodu i jakie jest jej zastosowanie?

tektura plaster miodu

Tektura o strukturze plastra miodu – czym się charakteryzuje?

Tektura plaster miodu wyróżnia się sztywną przestrzenną strukturą, która wykonana jest z kilku warstw papieru makulaturowego, najczęściej ekologicznego. Płyta takiej tektury składa się z rdzenia oraz części zewnętrznej. Tym, co przyciąga uwagę w tego typu produktach, są oczka w rdzeniu, które nadają całości charakterystyczny wygląd. Oczka jednak nie służą jedynie celom wizualnym. Taka konstrukcja ma służyć amortyzacji podczas nacisku na część zewnętrzną.

Oryginalna budowa sprawia, że tektura plaster miodu nadaje się idealnie do stabilizacji transportowanych towarów. Tego typu materiał wykorzystuje się zarówno do zabezpieczania ładunku, jak i jako przekładkę dystansującą, np. jako alternatywa dla styropianu. 

Do czego można wykorzystać tekturę plaster miodu?

Tektura o strukturze plastra miodu to produkt wielozadaniowy. Różne zakłady prześcigają się w pomysłach, jak można wykorzystać taki materiał.  Wysoka wytrzymałość tego materiału konstrukcyjnego sprawia, że może on być zastosowany w różnych branżach, a najczęściej wykorzystuje się go w produkcji:

  • mebli;
  • drzwi wewnętrznych i stalowych;
  • opakowań;
  • części samochodowych;
  • ścianek działowych;
  • ścianek wystawienniczych.

Dlaczego tektura o strukturze plastra miodu to dobry wybór?

Tektura o strukturze plastra miodu to wielofunkcyjne rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w produkcji, ale też przy zabezpieczaniu części transportowych czy tworzeniu wypełnienia w stolarce. Tektura plaster miodu wyróżnia się tym, że jest wytrzymała, a przy tym oczka w rdzeniu zapewniają odpowiednią amortyzację i wyróżniają się wysoką odpornością na ściskanie. Dzięki tym właściwościom taka tektura jest praktyczna i przydatna w różnych branżach. 

Plaster miodu jest szczególnie polecanym rozwiązaniem w sytuacjach, gdzie konieczne jest zwiększenie bezpieczeństwa transportowanych towarów. Dzięki zastosowaniu wielu warstw i rodzajów papieru plaster miodu świetnie sprawdzi się jako warstwa amortyzująca. Taka tektura łączy w sobie przede wszystkim lekkość i wytrzymałość. Wykonana z materiałów ekologicznych, jest przyjazna środowisku, a ze względu na swoją konstrukcję, może być wykorzystana na wiele sposobów.